نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

کلنگ زنی اولین مرکز آموزش کودکان اتیسم کشور در استان یزد

کلنگ زنی اولین مرکز آموزش کودکان اتیسم کشور در استان یزد   مراسم کلنگ زنی اولین مرکز آموزش کودکان اتیسم کشور در استان یزد در زمینی به مساحت 5000 متر در شهرک رزمندگان با حضور مسئولان آموزش و پرورش، نوسازی مدارس ، شهردار منطقه، بهزیستی ومجمع خیرین مدرسه ساز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش استثنایی رادمنش رئیس هیأت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز استان در این مراسم گفت: برای اولین بار در کشور برای دانش آموزان طیف اتیسم مرکز آموزشی ساخته می شود که این موضوع استثنایی است و همه ی این اقدامات مدیون خیر محترم جناب آقای مهندس زرکش و مسئولین پی گیر استان می باشد.

پایدار مدیر آموزش و پرورش استثنایی ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: ازسال 86 اولین کلاس های آموزشی برای کودکان اتیسم بصورت ضمیمه در استان یزد تشکیل شد و در سال های اخیر کارهای خوبی از سوی آموزش و پرورش استثنایی و بهزیستی برای این طیف از دانش آموزان انجام شده است.

وی با اعلام توانمندی درخصوص پوشش 100 درصدی کودکان طیف اتیسم گفت: اغلب افراد مبتلا به اختلال طیف اتیسم همیشه در برقراری ارتباط با دیگران مشکل خواهند داشت، اما تشخیص و درمان زودرس، به افرادی که به اوتیسم مبتلا هستند کمک زیادی خواهد کرد تا به پتانسیل کامل خود دست یابند.

در این مراسم ازخیر محترم آقای مهندس زرکش با اهدای لوح تقدیر و دسته گل از سوی کودکان طیف اتیسم و قرائت متن سپاس از سوی یکی از والدین تجلیل بعمل آمد.

لازم به توضیح است این پروژه در زمینی به مساحت 5000 متر مربع و 1900 متر زیربنا ، مشارکت صد درصدی خیر بزرگوار " مهندس محمد زرکش" یاد بود مرحوم احمدزرکش ساخته خواهد شد.