نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

نشست ریاست اداره با روسای ادواری آموزش و پرورش استثنایی استان یزد

نشست ریاست اداره با روسای ادواری آموزش و پرورش استثنایی استان یزد


اولین نشست گنجینه مدیران آموزش و پرورش استثنایی استان با حضور پایدار ریاست اداره و روسای اسبق آموزش و پرورش استثنایی استان یزد برگزار شد.

اولین نشست گنجینه مدیران آموزش و پرورش استثنایی استان با حضور پایدار ریاست اداره و روسای اسبق آموزش و پرورش استثنایی استان یزد برگزار شد.

پایدار ضمن تبریک مجدد هفته بزرگداشت مقام معلم اظهار داشت: هدف از برگزاری این نشست تکریم بزرگان آموزش و پرورش استثنایی استان ، مروری بر اقدامات و فعالیت های انجام شده و استفاده از نظرات اصلاحی مدیران ادواری می باشد.

وی با بیان این که آموزش و پرورش استثنایی از بدو تاسیس تا کنون فراز و نشیب های مختلفی داشته است ضمن بر شمردن و تجلیل از زحمات و خدمات روسای پیشکسوت ، خواستار استمرار مشارکت نظری و عملی ایشان در فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه شد.

پایدار اشاره کرد در سال های اخیر ملاک عمل در برنامه ریزی ها سند تحول بنیادین بوده است و آموزش و پرورش استثنایی نیز همزمان با سایر حوزه های وزارت راه کارها و برنامه های عملیاتی خود را تدوین کرده بوده است از طرفی با ورود جناب دکتر حسینی معاون وزیر وریاست سازمان آموزش و پرورش استثنایی ، در این راستا سه بسته تحولی:  «مدرسه انطباقی»، «مداخلات بهنگام طلایی»‌ و «توسعه مشارکت، کاهش تمرکز واجتماعی شدن » در آموزش و پرورش استثنایی تدوین شده است.

وی جلسه حاضر را در ارتباط با «توسعه مشارکت، کاهش تمرکز واجتماعی شدن » دانست و ابراز داشت تجربیات ارزشمند مدیران گذشته در پیشبرد اهداف و برنامه های آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه مفید و راهگشا خواهد بود.

رئیس اداره همچنین گزارش مختصری از اهم اقدامات آموزشی ، پرورشی و توانبخشی و فعالیت های عمرانی طی سالهای اخیر ارائه نمودند.

در ادامه سرکار خانم حسین پور دومین رئیس اداره و آقای فلاحتی سومین رئیس اداره از بدو تاسیس آموزش و پرورش اسثتنایی در استان یزد مطالبی ایراد نموده و آمادگی خود را برای همکاری در برنامه های مختلف اعلام نمودند. قابل ذکر است آقای امیریان اولین رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان از بدو تاسیس بودند که خدمات شایانی به امر تعلیم و تربیت دانش آموزان استثنایی داشته اند.