نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم شروع عملیات ساختمانی احداث مدرسه خیری ۱۲ کلاسه ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی یزد

مراسم شروع عملیات ساختمانی احداث مدرسه خیری ۱۲ کلاسه ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی یزد


طی مراسمی با حضور معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کلنگ مدرسه خیرساز ویژه نابینایان شهرستان یزد به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی طی مراسمی با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد کلنگ ساخت آموزشگاه ۱۲ کلاسه خیرساز دانش آموزان دارای آسیب بینایی در شهرستان یزد به زمین زده شد.

 

دکتر سید جواد حسینی در این مراسم با تقدیر از همت همه خیرین اظهار داشت: استعداد و ظرفیت مالی و ظرفیت تشخیص درست، بزرگترین نعمتی است که خداوند به خیرین داده است.

وی افزود: امروز به همت خیرین بیست و چهارمین مدرسه آسیب دیدگان بینایی کشور با تمامی امکانات ویژه این طیف در یزد خشت گذاری خواهد شد.

 

وی تصریح کرد: سرانه فضای آموزشی به همت دو هزار  خیر مدرسه ساز در یزد ۸.۳ متر مربع است و این در حالی است که میانگین سرانه کشوری ۵.۳ مترمربع است

 

حسینی با بیان اینکه مدرسه شوقستانی است که اگر به شوق درآید جامعه را به اشتیاق در خواهد آورد اظهار داشت: فردای جامعه از امروز مدارس رقم خواهد خورد و سعادت جامعه فردا منوط به مدرسه امروز است.

وی افزود: باید دست همه خیرین مدرسه ساز را که جامعه فردا را می سازند بوسید و آنان در قلب آموزش و پرورش قرار دارند 

 

معاون وزیر با بیان اینکه در قالب نهضت توان افزایی ۸۳ هزار قلم تجهیزات آموزشی، ورزشی و توانبخشی مورد نیاز دانش آموزان استثنایی با همت خیرین تامین خواهد شد اظهار داشت:  پس از احداث این مدرسه خیرساز  تمامی نوت تیکیرهای مورد نیاز دانش آموزان با آسیب بینایی این مدرسه توسط سازمان آموزش و پرورش استثنایی تامین خواهد شد.

 

شایان ذکر است این واحد آموزشی با همت محمد رضا ذاکر‌‌زاده خیر مدرسه ساز با ۲هزار و ۳۷۰متر زیربنا و ۱۵ کلاس در دو فاز ساخته خواهد شد.

 

کلنگ زنی مدرسه ویژه نابینایان، بازدید از مدرسه در حال احداث استاندارد طیف اتیسم، بازدید از چند پروژه در حال احداث، بازدید از مرکز مشاوره خانواده، حضور در نشست شورای معاونین و مدیران مدارس و نشست با استاندار یزد از برنامه های سفر رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به استان یزد می باشد