محتوای ویژه

دکتر حسینی خبر داد؛ استفاده از ظرفیت سامانه های بومی مجازی در کنار شبکه شاد

دکتر حسینی خبر داد؛ استفاده از ظرفیت سامانه های بومی مجازی در کنار شبکه شاد


معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست بررسی سامانه آموزش مجازی آموزینو گفت: طبق دستوالعمل ارسالی به مدارس در سال جاری اگر سامانه ای مجازی و بومی، تسهیل دهنده، پاسخ دهنده و دارای ظرفیت لازم برای استفاده به صورت یکپارچه باشد می تواند در کنار شبکه شاد استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی، دکتر سید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه  شرکت های دانش بنیان چند سالی است رشد بسیاری کرده اند و منشا ثمر و اثر بسیاری شده اند، گفت: ورود   شرکت های دانش بنیان  در حوزه آموزش و پرورش  و بویژه در آموزش  و پرورش استثنایی می تواند منشا اثرات زیادی باشد.

وی در ادامه گفت: زیست بوم کرونا علاوه بر آسیب هایی که به  همراه داشت فرصت هایی نیز فراهم کرد و باعث نزدیک شدن معلمان، دانش آموزان و والدین به تکنولوژی های جدید و فناوری های جدید شد.

حسینی با بیان اینکه در طول 18 ماه از گسترش کرونا تجارب زیسته بسیاری داشته ایم که در پسا کرونا به آن برنخواهیم گشت، گفت: در زیست بوم کرونا آموزش های مجازی و از راه دور شکل گرفت و  شبکه شاد به عنوان یک  پلت فرم امن، انحصاری و  داخلی در نظام تعلیم وتربیت  وارد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه سیاست وزارت آموزش و پرورش  بازگشایی مدارس به صورت تدریجی با رویکرد حفظ سلامت دانش آموزان است  گفت: در کنار آموزش های حضوری آموزش های مجازی نیز پیگیری خواهد شد و بر همین اساس در حوزه  آموزش وپرورش استثنایی اگر  سامانه ای  برای 7 گروه  تحت پوشش سازمان آموزش و پرورش استثننایی  مناسب سازی شود  می توان از آن در 1700 مدرسه استثنایی و در کنار شاد استفاده نمود. 

معاون وزیر با بیان اینکه پایگاههای آموزش مجازی در 32 استان دایر شده است  و در همه  استان ها یک استودیو تولید محتوا وجود دارد گفت: در قالب  طرح هدایت تاکنون 300 هزار دستگاه تبلت به دانش آموزان از جمله تمامی دانش آموزان استثنایی اهدا شده است.