نمایشگر دسته ای مطالب

دسترسی دانش آموزان آسیب دیده بینایی به دستگاه چاپگر بریل

دسترسی دانش آموزان آسیب دیده بینایی به دستگاه چاپگر بریل


طی مراسمی از یک دستگاه چاپ بریل ، اهدایی بانک رفاه کارگران استان یزد به دانش آموزان نابینای استان رونمایی شد.

پایدار رییس آموزش و پرورش استثنایی استان یزد در برنامه رونمایی از دستگاه چاپگر بریل اهدایی به آموزشگاه نابینایان رسولیان یزد گفت :یکی از تجهیزات تخصصی در فرایند آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه بینایی وجود دستگاه چاپگر بریل به منظور تهیه و تولید منابع مکتوب درسی و کمک درسی به خط بریل می باشد . در این راستا با پیگیری های صورت گرفته توفیق حاصل شد ضمن جلب همکاری بانک رفاه کارگران استان یزد ، یک دستگاه چاپگر بریل با ارزشی بالغ بر 3،000،000،000 ریال خریداری و در اختیار آموزشگاه شبانه روزی رسولیان به عنوان تنها آموزشگاه مستقل دانش آموزان گروه آسیب دیده بینایی استان قرار گیرد.

وی ادامه داد: نابینایان ازاستعدادهای بالایی برخوردار هستند و همواره در زمینه های درسی ، فعالیت های فرهنگی و هنری و ورزشی موفقیت های خوبی را کسب نموده اند .

پایدار گفت :دانش آموزان آسیب دیده بینایی بنا به شدت آسیب بینایی می توانند از آموزش در مدارس خاص و هم به شیوه تلفیقی فراگیر و درکنار سایر دانش آموزان عادی به تحصیل ادامه دهند . آموزش و پرورش استثنایی در هر دو حوزه خدمات آموزشی و توانبخشی مورد نیاز این دانش آموزان را تامین و پشتیبانی خواهد کرد .

 

وی ضمن تشکر از اقدام موثر مدیریت محترم بانک رفاه کارگران استان یزد و حمایت های سازمان آموزش و پرورش استثنایی ابراز امیدواری کرد بواسطه این دستگاه نیازهای منابع درسی و کمک درسی خصوصا منابع بریل مورد نیاز این گروه از دانش آموزان به ویژه دانش آموزان کنکوری تامین و در اختیار این عزیزان قرار گیرد.

قابل ذکر است سایر تجهیزات کمک آموزشی در ارتباط با دانش آموزان آسیب دیده بینایی به لحاظ نوع معلولیت ایجاد شده شامل : ذره بین ، بهدید ، رکوردر ، دستگاه پرکینز و نوت تیکر هست که دو دستگاه اخیر ( پرکینز و نوت تیکر ) نیاز هر دانش آموزی بوده اما به لحاظ هزینه بالای خرید آن جلب مشارکت مسولین و خیرین محترم حائز اهمیت می باشد.