نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دانش آموزان با نیازهای ویژه باید بتوانند قابلیت های خود را به نمایش بگذارند

دانش آموزان با نیازهای ویژه باید بتوانند قابلیت های خود را به نمایش بگذارند


در سومین جشنواره قصه گویی و قصه نویسی بچه های رنگین کمان:

سومین جشنواره قصه گویی و قصه نویسی بچه های رنگین کمان با حضور مسئولین استانی در محل سالن هتل باغ مشیرالممالک برگزار شد.

پایدار رئیس اداره ی آموزش و پرورش یزد در این مراسم ضمن خیر مقدم و تشکر از مدعوین گفت: جشنواره ی قصه گویی و قصه نویسی بچه های رنگین کمان برای سومین سال متوالی است که در استان یزد برگزار می شود .

 وی در ادامه اظهار داشت: این جشنواره ابتدا بصورت مدرسه ای و پراکنده برگزار شد و در این دو سال به صورت استانی در حال برگزاری است و امیدوارم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم تا دانش آموزان با نیازهای ویژه بتوانند قابلیت های خود را به نمایش بگذارند.

حجی آقا کارشناس فرهنگی اداره ی آموزش و پرورش استثنایی در این جشنواره 34 نفر از دانش آموزان از جمله دانش آموزان اتیسم حضور داشتند که از میان این شرکت کنندگان 9 نفر در رشته ی قصه گویی و 9 نفر در رشته ی قصه نویسی از سوی هیأت داوران انتخاب شدند.

نفرات برترقصه نویسی شامل حسین اکبری مقام اول از ابتدایی شفق –زیبا ریگی مقام دوم از ابتدایی کوثر-امیرمحمداعتمادیان مقام سوم از ابتدایی شکوفه-مجتبی بلوچی مقام اول از آموزشگاه متوسطه تلاش-فاطمه طاهری نژاد مقام دوم آموزشگاه متوسطه رشد-مبین حسنی مقام اول از ابتدایی صدریه-طه برزگر مقام اول از ابتدایی رسولیان- محدثه زعیم مقام اول از آموزشگاه متوسطه باغچه بان از سوی هیأت داوران انتخاب شدند.

در رشته قصه گویی نیز محدثه محی الدینی مقام اول از ابتدایی شهید موسوی –علی نوروزی وقام دوم از ابتدایی نشاط- فاطمه غلامی مقام سوم از ابتدایی کوثر-هانیه زارع مقام اول از آموزشگاه متوسطه رشد-مریم یزدانی مقام اول از آموزشگاه متوسطه رشد-علی سینا احمدی مقام اول از ابتدایی صدریه-سید یاسین افتخاری مقام اول از آموزشگاه متوسطه صدریه-امیر رضا زارعیان مقام اول از ابتدایی رسولیان-امیر محمد غریب گشته مقام اول از آموزشگاه متوسطه رسولیان معرفی شدند که طی آئینی با حضور مسئولین از آنها تجلیل شد.

از دیگر برنامه های اختتامیه ی این جشنواره اجرای سرود توسط دانش آموزان کم توان ذهنی دبیرستان رشد، قصه گویی توسط دانش آموز هانیه زارع از دبیرستان رشد، اجرای گروه موسیقی سنتی ترنم و قرائت بیانیه توسط خانم قیصری از داوران این جشنواره بود.

در پایان به رسم یادبود از تمامی دست اندرکاران و خیرینی که در برگزاری این جشنواره سهیم بودند تجلیل شد.