نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری اولین جلسه ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان استان یزد

برگزاری اولین جلسه ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان استان یزد


اولین جلسه ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان استان یزد با حضور اعضای ستاد استانی برگزار شد.

دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به برنامه ششم توسعه ابلاغی بخشنامه 130811 و مفاد سند تحول بنیادین اهمیت و ضرورت اجرای سنجش را یادآور شد همچنین با توجه شرایط ناشی از کرونا ویروس خواستار مشارکت همه حوزه های مربوطه در اجرای هرچه بهتر این امر شد.

 

دکتر دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز بر ضرورت آماده سازی مراکز ، رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نموده و همکاری دستگاه های متولی امر در تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی مورد نیاز مراکز و مراجعین را خواستار شد.

 

در ابتدای جلسه نیز آقای پایداررئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی و دبیر ستاد سنجش استان یزد در مورد اهمیت فرآیند سنجش کودکان بدو ورود به دبستان ، شناسایی به موقع مشکلات نوآموزان و جایدهی صحیح آنها در نظام آموزش و پرورش رسمی کشور صحبت نموده و گزارش اجمالی از برگزاری سنجش سال قبل را ارائه دادند.

پایدار گفت با توجه به تصمیمات شورای سیاست گذاری سنجش کشور ،برنامه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان سال جاری از نیمه دوم تیرماه شروع و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت . ضمنا پیش بینی شده است سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان نیز از مهرماه انجام شود.

در ادامه برخی اعضاء در رابطه با فرآیند سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی بحث و تبادل نظرنموده و نظرات خود را مطرح کردند.