نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

با حضور دکتر حسینی در شورای آموزش‌وپرورش استان یزد صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه تامین اعتبار ۴۵۰۰ وسیله ارتباطی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند یزدی

با حضور دکتر حسینی در شورای آموزش‌وپرورش استان یزد صورت گرفت؛ امضای تفاهم نامه تامین اعتبار ۴۵۰۰ وسیله ارتباطی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند یزدی


با حضور سید جواد حسینی معاون وزیر و جانشین وزیر در طرح هدایت (هر دانش‌آموز یک تبلت، هر تبلت یک کلاس درس و یک مدرسه) و محمد علی طالبی استاندار استان یزد و در حاشیه نشست شورای آموزش و پرورش این استان، تفاهم نامه تامین اعتبار خرید ۴۵۰۰ تبلت ویژه دانش آموزان نیازمند یزدی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: نیمی از اعتبار مورد نیاز خرید تجهیزات هوشمند ارتباطی دانش‌آموزان نیازمند توسط وزارت آموزش‌وپرورش و با مشارکت خیرین تأمین خواهد شد و نیم دیگر اعتبار نیز با مشارکت استانداری‌ها تأمین می‌شود.
وی افزود: عصر کرونا موجب تعطیلی مدارس فیزیکی شد و مدارس مجازی باتکیه‌بر شبکه شاد به کمک تعلیم‌وتربیت دانش‌آموزان در این عصر آمدند.
وی گفت: طرح هدایت با هدف تأمین وسایل ارتباطی هوشمند برای کلیه دانش‌آموزانی نیازمند کشور در وزارت آموزش و پرورش در حال اجرا است و نیازمند مشارکت همه دستگاه‌ها، نهادها، خیرین و آحاد مردم جامعه است.

 حسینی با تأکید بر مشارکت استانداری یزد در تأمین نیمی از اعتبار این طرح گفت: خرید ۴ هزار و ۵۰۰ تبلت برای دانش آموزان یزدی ۱۲ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که نیمی از اعتبار آن توسط استانداری و نیم دیگر نیز  با مشارکت همه خیرین و نهادها و با راهبری وزارت آموزش و پرورش تأمین خواهد شد.
وی افزود:دانش آموزان استثنایی استان یزد نیز به ۲۲۰ تبلت نیاز دارند که  از محل اعتبارات سازمان آموزش و پرورش استثنایی هزینه خرید ۱۱۰ تبلت برای دانش آموزان با نیازهای ویژه یزد تامین خواهد شد و مابقی آن از محل اعتبارات استانی تامین می‌شود.