نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید اعضای ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از پایگاه اولیه باغچه بان یزد

بازدید اعضای ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از پایگاه اولیه باغچه بان یزد



دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان با اتفاق اعضای ستاد سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی استان با حضور در پایگاه اولیه سنجش در جریان روند و نحوه ارزیابی های سنجش نوآموزان بدو ورود سال تحصیلی 1400-1399 قرار گرفتند.

دانافر در این بازدید ضمن تشکر و قدردانی از آموزش و پرورش استثنایی و عوامل اجرایی در پایگاه های سنجش استان اظهار داشت: همکاران عزیز ما در هر شرایطی همواره یار و مددکار جامعه بوده و در روزهای کرونایی نیز جهادگرانه انجام وظیف می نمایند.

پایدار رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با ارائه گزارشی از روند فعالیت پایگاه ابراز داشت با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش شده تا تمهیدات لازم و شرایط مناسب برای حضور پرسنل ، والدین و نوآموزان در پایگاه های سنجش استان پیش بینی شود .

وی همچنین اضافه کرد اواخر تیر ماه سال جاری سامانه نوبت دهی فعال شده و خانواده ها برای دریافت نوبت سنجش به مدارس محل ثبت نام فرزندشان مراجعه می کنند و کار ارزیابی نوآموزان نیز از اوایل مرداد ماه در 15 پایگاه اولیه و یک پایگاه سنجش تخصصی در حال انجام می باشد. این مراکز در دو نوبت صبح و عصر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در هر نوبت کاری پذیرای 20 نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان می باشند .

پایدار افزود: در فرایند سنجش سلامت ، دانش آموزان در زمینه های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

پیش بینی می شود در سال جاری تعداد 25000 نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان مورد ارزیابی قرار بگیرند و در این راستا تاکنون تعداد 4500 نوآموز در سطح استان نوبت گیری شده و در فرایند سنجش قرار گرفته اند .

 

در این بازدید مدیر کل آموزش وپرورش استان ، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ، معاون توانبخشی بهزیستی استان ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل ، روسای نواحی یک و دو آموزش و پرورش یزد ، روسای ادارات حراست و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای ستاد سنجش استان حضور داشتند.