نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین بازگشایی مدارس استثنایی استان یزد در سال تحصیلی 99-98

آیین بازگشایی مدارس استثنایی استان یزد در سال تحصیلی 99-98


فرماندار یزد گفت: معلولان نیازی به ترحم ندارند بلکه باید با اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولان، چالش های موجود بر مسیر زندگیشان را مرتفع کرد.

سید محمد رستگاری فرماندار یزد در آیین بازگشایی مدارس استثنائی استان یزد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: معلولان نه به اختیار بلکه بر حسب قضا و قدر الهی، اگرچه به ظاهر از برخی نعمت های الهی محروم هستند اما با صرف فعل خواستن توانستن است، محدودیت ها را به زانو در آورده اند.

وی خطاب به دانش آموزان مدارس اسثنائی و اولیاء ایشان، اظهارداشت: شما دانش آموزان با فراگیری علم و دانش و کسب مدارج علمی و مهارت، می توانید بیش از پیش حق و حقوق خود را مطالبه کنید، کما اینکه مطالبه فارغ التحصیلانی که با یکسری از محدودیت ها روبرو بودند سبب برداشتن گام هایی از سوی مسئولان جهت برطرف کردن موانع موجود بر مسیر حرکت آن ها شده است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در حال حاضر اقدامات بسیار خوبی برای مناسب سازی فضای شهری جهت تردد معلولان در سطح شهر انجام شده است و امیدواریم بتوان اقدامات ارزشمندی نیز جهت اشتغال معلولان انجام داد.

در ابتدای این مراسم مصطفی پایدار رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان ضمن خیر مقدم  به مسئولین ، دانش آموزان ، همکاران و خانواده ها ابراز داشت آموزش و پرورش استثنایی به لطف و عنایت پروردگار و با بهره گیری از توجه مسئولین ، تلاش و همت همکاران خدوم این مجموعه و همراهی خانواده ها توانسته است در جهت پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت این کودکان اقدامات موثری به انجام رساند و همواره شاهد رشد و موفقیت های دانش آموزان در عرصه های درسی ، فرهنگی و ورزشی باشیم .