نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اهدا بن پوشاک به دانش آموزان بی بضاعت و با نیاز های ویژه از طرف خیرین صنف زرگر یزد

اهدا بن پوشاک به دانش آموزان بی بضاعت و با نیاز های ویژه از طرف خیرین صنف زرگر یزد


در نشستی با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد ، رئیس اداره آموزش و پرورش استان با مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره اتحادیه صنف زرگر و موسسه خیریه ریحانه الرسول تعداد 1000 عدد بن پوشاک به عنوان هدیه عید 1399 به ارزش 600،000،000 ریال برای دانش آموزان بی بضاعت تحت پوشش مدارس استثنایی و عادی شهرستان یزد اهدا گردید.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان در تجلیل از خیرین موسسه ریحانه الرسول اتحادیه صنف زرگر ، ضمن تشکر از اقدامات خیرمندانه و عام المنفعه این موسسه ، گفت:  خدمت به محرومان و نیازمندان موهبت و فرصت بسیار ارزشمندی است که خداوند به خیرین بزرگوار اتحادیه صنف زرگر ارزانی داشته است و بایست درگاه خداوند را شاکر بود و قدر این فرصت و نعمت دانسته شود.

نوری زاده مدیر عامل موسسه ریحانه الرسول نیز ضمن اشاره به برخی اقدامات موسسه خیریه ریحانه الرسول مشارکت در امور خیریه و ورود اتحادیه صنف زرگر و خیرین بزرگوار این مجموعه را مایه خیر و برکت دانست و عنوان کرد این موسسه ارائه خدمات به نیازمندان خصوصا دانش آموزان با نیازهای ویژه را همواره در اولویت برنامه های خود می داند. ایشان یادآور نمودند هرساله با مشارکت و مساعدت خیرین محترم زرگر سعی شده در چند نوبت در سال تحصیلی کمک هایی برای دانش آموزان و خانواده های این عزیزان در نظر گرفته شود.

وی اشاره کرد در چند سال اخیر سعی شده علاوه بر دانش آموزان استثنایی به دانش آموزان نیازمند و بی بضاعت مدارس عادی نیز خدماتی ارائه گردد.از جمله توزیع بن خرید لوازم التحریر در آغاز سال تحصیلی ، همچنین بن پوشاک شب عید در هر مرحله برای 1000 دانش آموز از جمله این کمک ها بوده است .

نوری زاده همچنین تامین و هدیه برخی اقلام جهیزیه ، تهیه و توزیع سبد غذایی و اهدا به خانواده های بی بضاعتهمچنین کمک به جذب و اشتغال افراد نیازمند در کارگاه های تحت پوشش را از دیگر اقدامات این موسسه دانست.

پایدار رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با اشاره گروه های هفت گانه دانش آموزان معلول تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی استان ، تامین نیازهای متعدد آموزشی ، توانبخشی ، دارویی و درمانی این دسته از دانش آموزان را خصوصا در شرایط اقتصادی فعلی دشوار دانست و این که خانواده این عزیزان نیز عموما بضاعت مالی مناسبی ندارند لذا سعی شده همواره از ظرفیت خیرین بزرگوار استان برای خدمت رسانی به این کودکان و دانش آموزان استفاده شود .

پایدار ضمن بیان برخی اقدامات خیرمندانه اتحادیه صنف زرگر و موسسه خیریه ریحانه الرسول از خدمات چندین ساله این موسسه و خیرین بزرگوار این اتحادیه من جمله حسن نیت و عنایات جناب آقای نوری زاده مدیر عامل محترم و دیگر همکاران این مجموعه از جمله آقای صابری نسبت به دانش آموزان استثنایی و بانیازهای ویژه تشکر و قدردانی کرد .

وی برخی از اقدامات خیرمندانه موسسه ریحانه الرسول را به شرح زیر بیان کرد:

- توزیع حواله پوشاک عید برای 15500  نفر از دانش آموزان به ارزش بیش از 9،980،000،000 ریال .

- مساعدت در بازسازی خوابگاه شبانه روزی دانش آموزان استنثایی دخترانه باغچه بان به مبلغ 160،000،000 ریال

- مساعدت در اعزام دانش آموزان بی بضاعت گروه های مختلف استثنایی به مشهد مقدس با هزینه ای بالغ بر 340،000،000 ریال .

- اهدا تجهیزات آموزشی و غیره به مدارس استثنایی شامل : لپ تاب ، تبلت دانش آموزی  به ارزش  140،000،000ریال

- اهدا پلاک طلا به عنوان جوایز دانش آموزان بی بضاعت بنا بر مناسبت های مختلف ( روز جهانی معلولان ، پروژه مهر و تشویق دانش آموزان برتر، روز جهانی ناشنوایان و ...)

- مساعدت در تهیه و توزیع بن لوازم التحریر به دانش آموزان بی بضاعت عادی و استثنایی  قریب به 6200 نفر به ارزش بالغ بر 3،320،000،000 ریال