نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افتتاح واحد بازی درمانی در پایگاه سلامت مهر رسولیان یزد

افتتاح واحد بازی درمانی در پایگاه سلامت مهر رسولیان یزد


واحد بازی درمانی پایگاه سلامت مهر رسولیان با حضور ریاست اداره، جمعی از کارشناسان و مربیان توانبخشی مدارس استثنایی یزد مورد بهره برداری قرار گرفت.

پایدار رییس آموزش وپرورش استثنایی استان یزد ضمن اشاره به اهمیت خدمات توانبخشی برای دانش آموزان با نیاز های ویژه اظهار کرد آموزش و پرورش استثنایی استان از سال ۹۰ ارتقا کمیت و کیفیت خدمات توانبخشی مورد نیاز دانش آموزان در سه حوزه اعم از آموزشگاه، ارجاع به مراکز درمانی و ارائه  فعالیت های متمرکز به پشتوانه خیرین و نیروهای متخصص تحت پوشش را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ایجاد پایگاه تخصصی سنجش سلامت مهر رسولیان با حمایت خیرین و مسولین محترم استان را گامی مهم در تامین و ارائه خدمات توانبخشی مورد نیاز دانش آموزان خصوصا خانواده های با سطح درآمد پایین دانست.

پایدار گفت بازی درمانی یکی از شیوه های مهم درمان و کنترل مشکلات رفتاری دانش آموزان است و امیدواریم با راه اندازی این حوزه،  بخشی از نیاز های درمانی دانش آموزان برطرف شود.

دکتر شریفی یکی دیگر از سخرانان این برنامه بود و مختصری در مورد ضرورت و روشهایی بازی درمانی مطالبی ارائه کردند.

افتتاح واحد بازی درمانی و بازدید از بخش های مختلف مرکز پایان بخش این برنامه بود.

لازم به ذکر است پایگاه سلامت مهر رسولیان همزمان با مراسم پروژه مهر ۹۵ با حضور مسولین استان و کشور و جمعی از خیرین افتتاح شد.

در این مرکز خدمات توانبخشی کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی و تربیت شنوایی، بینایی سنجی، اختلالات یادگیری، مشاوره و سنجش تخصصی هوش برای دانش آموزان استثنایی استان انجام می‌شود.