نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اعمال تبصره ۵ ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی توسط سازمان تامین اجتماعی

اعمال تبصره ۵ ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی توسط سازمان تامین اجتماعی


با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مدیر کل حقوقی وزارت آموزش و پرورش، مدیر کل پشتیبانی سازمان آموزش و پرورش استثنایی و مسئولین سازمان تامین اجتماعی نشست حل مشکلات پرسنل آموزش و پرورش استثنایی در محل معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

دکتر سید جواد حسینی در این نشست اظهار داشت: بر اساس تبصره ۵ ماده واحده قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور مصوب سال ۶۹ مجلس شورای اسلامی پنج سال خدمت رضایت بخش در آموزش و پرورش استثنایی از هر نظر از جمله بازنشستگی شش سال محسوب می گردد.

 

وی افزود : صندوق بازنشستگی کشوری از سال ۶۹ تاکنون با دریافت ۲۲.۵ درصد حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی، سنوات ارفاقی حدود ۱۷ هزار نفر را به عنوان سابقه بازنشستگی اعمال نموده است.

حسینی در ادامه گفت: به دلیل استنکاف سازمان تامین اجتماعی از پذیرش سنوات ارفاقی همکاران شاغل در آموزش و پرورش استثنایی استان ها، دیوان عدالت اداری بر اساس رای وحدت رویه سال ۹۵، سازمان آموزش و پرورش استثنایی را ملزم به پرداخت حق بیمه و سازمان تامین اجتماعی را ملزم به پذیرش حق بیمه مذکور و احتساب آن در سنوات خدمتی مشمولین قانون مورد نظر کرده است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی در سال های ۹۶ و ۹۷ به ادارت کل بیمه ای استان ها اعلام نمود که سنوات ارفاقی ۵ هزار نفر را پس از وصول بدهی حق بیمه و مستمری که حدود ۲ هزار میلیارد تومان می شود محاسبه نمایند.

معاون وزیر با بیان اینکه سازمان آموزش و پرورش استثنایی طی چند مکاتبه با سازمان تامین اجتماعی مغایرت بخشنامه صادره تامین اجتماعی با قانون تشکیل سازمان آموزش و پرورش استثنایی و رای دیوان عدالت اداری را اعلام نموده است، اظهار داشت: علیرغم مکاتبات فراوان پاسخی از طرف سازمان تامین اجتماعی تاکنون داده نشده است.

وی افزود: با توجه به اینکه افراد مورد نظر در شرف بازنشستگی می باشند و یا توجه به ضرورت استیفای حقوق همکاران مراتب به معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اعلام گردید تا بر اساس آیین نامه رفع اختلاف دستگاه های اجرایی این موضوع حل شود و این جلسه به منظور حل مشکل ۵ هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی تشکیل شده است.

شایان ذکر است در این نشست پس از بحث و بررسی و بیان استدلالات طرفین، معاونت حقوقی ریاست جمهوری مقرر داشت ظرف ۱۰ روز آینده نتیجه جلسه اعلام خواهد شد و در طول این ده روز چنانچه بین دو سازمان توافقی صورت گیرد آن توافق مبنای عمل خواهد بود اما موضوع حتمی آن است که حق ۵ هزار معلم سازمان آموزش و پرورش استثنایی قطعا باید مورد نظر قرار گیرد