نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی با معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش

اجرایی کردن مفاد تفاهم نامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی با معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش


نشست همکاری مشترک آموزش و پرورش استثنایی با معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد برگزار شد

پایدار رییس آموزش و پرورش استثنایی استان یزد با تشریح مفاد تفاهم نامه فی مابین سازمان آموزش و پرورش استثنایی با معاون پرورشی و فرهنگی وزارت ضمن تشکر از مساعدت و همکاری های گذشته ابراز امیدواری کرد بواسطه این تفاهم نامه ، که برگرفته از برنامه های راهبردی آموزش و پرورش و ارتقای شاخص های مرتبط با سند تحول و سایر اسناد بالادستی است؛ ضمن تقویت همکاری های گذشته بتوانیم زمینه هرچه بیشتر تحقق فرصت های برابر دینی ، اجتماعی ، فرهنگی و هنری را برای دانش آموزان با نیازهای ویژه شاغل به تحصیل در مدارس استثنایی و عادی را فراهم کرد .

ملا نوری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش با اشاره به بندهای ذکر شده در تفاهم نامه در خصوص همکاری همه جانبه این معاونت اعلام آمادگی نموند .

ایشان با اشاره به موفقیت های هرساله دانش آموزان با نیازهای ویژه شاغل به تحصیل درمدارس استثنایی و عادی خصوصا کسب رتبه های اول تا سومی دانش آموزان نابینا در مسابقات قرآن ، عترت و نماز  تابستان سال جاری در رقابت با دانش آموزان عادی را ارزشمند دانست و ابراز تمایل نمودند هرگونه تا ضمن برقراری ارتباط مستمر کارشناسان هر دو حوزه ، از ظرفیت های موجود در این معاونت برای خدمت رسانی هرچه بیشتر برای دانش آموزان بانیازهای ویژه و مجموعه آموزش و پرورش استثنایی استان استفاده شود .

در ادامه هریک از روسای ادارات زیر مجموعه معاونت پرورشی و کارشناسان آموزش و پرورش استثنایی نقطه نظرات خود را بیان کردند.

قابل ذکر است از جمله فعالیت ها و برنامه های اجرا شده با همکاری معاونت  پرورشی و فرهنگی اداره کل در سال گذشته ؛ طرح یاری گران ، برنامه های حوزه آسیب های اجتماعی ، انجمن اولیا مربیان و ... بوده است .

در سال جاری نیز پیش بینی شده است اقدامات لازم برای ایجاد یک پایگاه طرح نماد  ، کانون فرهنگی تربیتی ویژه دانش آموزان استثنایی در مرکز استان در نظر گرفته شود.