نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

صدور پروانه اولين مركز راهنمايي و مشاوره خانواده كودكان و دانش آموزان با نيازهاي ويژه در استان یزد

پروانه اولين مركز راهنمايي و مشاوره خانواده كودكان و دانش آموزان با نيازهاي ويژه در استان یزد صادر گردید.

 با اتكال به خداوند متعال با درخواست اداره آموزش وپرورش استثنايي استان يزد و موافقت سازمان آموزش وپرورش استثنايي كشور پروانه اولين مركز راهنمايي و مشاوره خانواده كودكان و دانش آموزان با نيازهاي ويژه در استان توسط وزارت متبوع صادر گرديد.

پایدار رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان یزد ضمن تشکر از مساعدت های سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و اداره انجمن اولیاء و مربیان اداره کل آموزش وپرورش استان اعلام کرد این مرکز از ابتدای مهر ماه 1397 با بهره گیری از مشاورانی که مجوز فعالیت ایشان از طرف وزارت متبوع صادر شده فعالیت خود را آغاز خواهد نمود.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش خانواده در آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه خاطر نشان کرد در راستای ارتقاء آگاهی و اطلاعات خانواده دانش آموزان تحت پوشش همچنین کنترل و پیشگیری از معلولیت های جدید و کاهش اثرات روانی ناشی از معلولیت در خانواده از جمله برنامه هایی که در سنوات اخیر به جد در آموزش و پرورش استثنایی استان یزد دنبال می شود ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی به خانواده و دانش آموزان با نیاز های ویژه می باشد .

پایدار ابراز امیدواری کرد با فراهم شرایط، امکانات و تربیت نیروهای خبره و متخصص شاهد گسترش خدمات توانبخشی و مشاوره ای به خانواده و دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان یزد باشیم.