نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از پایگاه سنجش سلامت مهر رسولیان یزد

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، تعداد پایگاه های سنجش سلامت دانش اموزان آماده ورود به دبستان را یکهزار و 700 باب بیان کرد و گفت: این پایگاهها فعالیت خود را از 16 خردادماه آغاز کردند.

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش استان یزد  مجید قدمی روز یکشنبه در بازدید از پایگاه سنجش سلامت دانش آموزان آماده ورود به دبستان حاج محمد مهدی رسولیان یزد افزود: تمام خانواده هایی که فرزند 6 سال تمام دارند در زمان مراجعه به مدارس برای ثبت نام در کلاس اول ابتدایی برای سنجش سلامت به نزدیکترین پایگاه سنجش معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه هزینه سنجش سلامت نوآموزان آماده ورود به دبستان 200 هزار ریال است اظهار کرد: در پایگاه های سنجش سلامت، نوآموزان مورد ارزیابی بینایی، شنوایی، مراقبت سلامت و آمادگی تحصیلی قرار می گیرند.

قدمی افزود: چنانچه در سنجش سلامت، نوآموزی مشکلی نداشت، روند ثبت نام او انجام خواهد شد و اگر سنجش سلامت نوآموز دارای ابهام یا مشکوک بود برای ارزیابی مجدد به بخش تخصصی ارجاع داده می شود .

معاون وزیر با بیان اینکه طرح سنجش سلامت دانش آموزان بدو ورود به دیستان در مناطق عشایری به صورت رایگان انجام می شود خاطر نشان کرد: ثبت نام در پایه اول ابتدایی بدون شناسنامه سنجش نوآموز به هیچ وجه انجام نمی شود و اجباری است.

قدمی افزود: سال گذشته حدود یک میلیون و 500 هزار نفر در پایگاه های سنجش شرکت کردند و امسال پیش بینی می شود همین تعداد در این طرح شرکت کنند.

وی ادامه داد: خانواده‌هایی که کودک پنج سال تمام داشته و تمایل دارند فرزند خود را مورد سنجش سلامت قرار دهند می‌توانند از پایان مرداد ماه در این طرح شرکت کنند.

وی گفت: پیش بینی می شود 300 تا 500 هزار نوآموز قبل از دبستان در طرح یاد شده پوشش داده شود.

16 پایگاه ثابت و یک پایگاه تخصصی در استان یزد برای سنجش سلامت دانش اموزان اماده ورود به دبستان تعیین شده است.

پیش بینی می شود امسال بیش از 25 هزار کودک هفت ساله آماده ورود به دبستان و 9600 نفر نوآموز پیش دبستانی در سطح استان یزددر فرایند سنجش سلامت شرکت کنند.

طرح سنجش نوآموزان از 20 سال قبل در کشور اجرایی شده و هدف از ان سنجش سلامت کودکان آماده ورود به دبستان برای تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی های جسمی ، پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها ، ارزیابی وضعیت آمادگی تحصیلی نوآموزان و کمک به جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در طول دوران تحصیل اعلام شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش استان نیز در توضیحی اشاره کرد کار سنجش سلامت نوآموزان بدوورود به دبستان از 21 خرداد در استان یزد شروع شده و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد .

پایدار افزود پیش بینی می شود امسال قریب به 29000 نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستان در 17 پایگاه سنجش استان مورد ارزیابی قرارگیرند.