نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید اعضای ستاد سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان از پایگاه اولیه باغچه بان یزد


دکتر دانافر مدیر کل آموزش و پرورش استان با اتفاق اعضای ستاد سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی استان با حضور در پایگاه اولیه سنجش در جریان روند و نحوه ارزیابی های سنجش نوآموزان بدو ورود سال تحصیلی 1400-1399 قرار گرفتند.

دانافر در این بازدید ضمن تشکر و قدردانی از آموزش و پرورش استثنایی و عوامل اجرایی در پایگاه های سنجش استان اظهار داشت: همکاران عزیز ما در هر شرایطی همواره یار و مددکار جامعه بوده و در روزهای کرونایی نیز جهادگرانه انجام وظیف می نمایند.

پایدار رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با ارائه گزارشی از روند فعالیت پایگاه ابراز داشت با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی تلاش شده تا تمهیدات لازم و شرایط مناسب برای حضور پرسنل ، والدین و نوآموزان در پایگاه های سنجش استان پیش بینی شود .

وی همچنین اضافه کرد اواخر تیر ماه سال جاری سامانه نوبت دهی فعال شده و خانواده ها برای دریافت نوبت سنجش به مدارس محل ثبت نام فرزندشان مراجعه می کنند و کار ارزیابی نوآموزان نیز از اوایل مرداد ماه در 15 پایگاه اولیه و یک پایگاه سنجش تخصصی در حال انجام می باشد. این مراکز در دو نوبت صبح و عصر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در هر نوبت کاری پذیرای 20 نفر از نوآموزان بدو ورود به دبستان می باشند .

پایدار افزود: در فرایند سنجش سلامت ، دانش آموزان در زمینه های بینایی، شنوایی، قد و وزن، دهان و دندان، آمادگی تحصیلی، اختلال رفتاری، گفتاری و اوتیسم مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

پیش بینی می شود در سال جاری تعداد 25000 نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان مورد ارزیابی قرار بگیرند و در این راستا تاکنون تعداد 4500 نوآموز در سطح استان نوبت گیری شده و در فرایند سنجش قرار گرفته اند .

 

در این بازدید مدیر کل آموزش وپرورش استان ، مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ، معاون توانبخشی بهزیستی استان ، معاون آموزش ابتدایی اداره کل ، روسای نواحی یک و دو آموزش و پرورش یزد ، روسای ادارات حراست و ارزیابی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش استان و سایر اعضای ستاد سنجش استان حضور داشتند.