نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آيین گرامی‌داشت روز جهانی مبتلایان به "سندرم داون‌" برگزار شد


همزمان با 21 مارس روز جهانی سندرم داون آيین گرامی‌داشت روز جهانی مبتلایان به "سندرم داون‌" (مُنگوليسم) در سالن ورزشی یادگارشهید آیت الله محمد صدوقی (ره) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ی آموزش و پرورش استثنایی یزد، برپایی نمایشگاه‌، صنایع دستی‌، نقاشی، اجرای جنگ شادی و اسکیت از دیگر برنامه‌هاي این آیین بود که ده‌ها کودک و نوجوان مبتلا به سندرم در آن شرکت کردند.

آیین گرامیداشت روز جهانی مبتلایان به "سندرم داون" هر ساله 21 مارس مصادف با اول فروردین در سراسر جهان بر پا می‌شود‌ و با توجه به مصادف شدن با عيد نوروز، چند روز زودتر با حضور ده‌ها کودک مبتلا در سالن ورزشی یادگار شهید آیت الله محمد صدوقی برگزار شد.

مصطفی پایدار رئیس اداره ی آموزش و پرورش استثنایی در این مراسم گفت: آموزش و پرورش استثنایی بخشی از کار با این دانش آموزان را بعهده دارد و بخش اعظم آن بر دوش خانواده هاست.

"پایدار" ضمن حضور در نمایشگاه دستاوردهای کودکان مبتلا به "سندرم داون" از تمامی غرفه‌ها بازدید و از تولید‌کنندگان و خالق آثار تشكر كرد و گفت: به رغم محدودیت این کودکان‌، کارهای بزرگی در زمینه صنایع دستی و آثار هنری انجام داده‌اند.

در نمایشگاه غرفه هایی ائم از غرفه ی گل رس، میوه آرایی ، بهداشتی ، کاردستی و نقاشی و پازل جهت دانش آموزان و والدین برپا شده بود.

همچنین در این مراسم علاوه بر والدین این دانش آموزان عزیز، خلیلی کارشناس مسئول تربیت بدنی اداره کل، شمس معاون پشتیبانی اداره ی آموزش و پرورش استثنایی و دیگر کارشناسان حضور داشتند.