نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

ارائه تکالیف نوروزی، داوطلبانه و با رویکرد مهارتی، والد محوری و مبتنی بر فعالیتهای روزانه خواهد بود

معاون و‌زیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: با توجه به ممنوعیت ارائه پیک نوروزی و لزوم استمرار فعالیت های یادگیری دانش آموزان با نیازهای ویژه، فعالیت های ارائه شده به این دانش آموزان از بستر فضای مجازی قانونی و با رویکرد مهارت محوری، والد محوری و مبتنی بر مهارت های روزمره خواهد بود.

دکتر سید جواد حسینی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه برنامه های اجرایی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه ‌در ایام نوروز باید برای خانواده ها هیچ هزینه ای نداشته باشد اظهار داشت: فعالیت های یادگیری دانش آموزان با نیازهای ویژه در ایام نوروز  مبتنی بر توجه به تفاوت های فردی، علاقه و استعداد دانش آموزان خواهد بود و از ارائه تکالیف به صورت مجلات  پرحجم و دشوار اجتناب خواهد شد.

وی افزود: توجه به پرورش خلاقیت دانش آموزان، توجه به ویژگی ها و توانایی های هر گروه از دانش آموزان استثنایی، اجتناب از تحمیل فعالیت های خارج از توان و علاقه و تنظیم نوع و تعداد فعالیت ها متناسب با نوع معلولیت دانش آموزان از ویژگی های فعالیت های یادگیری دانش آموزان در ایام نوروز خواهد بود.

 حسینی در پایان گفت: طراحی تکالیف در قالب نقاشی و کاردستی، چگونگی مراقبت از خود و دیگران در ایام نوروز، نوشتن آداب و رسوم محلی عید نوروز و تهیه پیام ها تبریک از جمله فعالیت های پیشنهادی در ارائه تکالیف می تواند باشد.